Product Details:
| Size | 500X325X150 mm |
| Inner Dimension | 465X290X240 mm |
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 25 L |
| Dimension | 500X 325 X 360 mm |
| Color | Blue |
| Weight | 1.5 kg |
| Style | Solid Box |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Industrial |
| Technical Details: |
| Dimensions OD 500x325x150 mm |
| Dimensions ID 465x290x145 mm |
| Colors Blue, Grey, Customization available |
| Versions SCH/FB/RB |
| Features Medium weight, High Durable Crate used Automobile industry |
| Applications |
| Automobile |
| Home Appliance Industry |
| Textile |
| FMCG |
| Contact us for more information and place your order now! |