Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 400X300X65 mm |
| Dimension | 400x300 mm |
| Capacity | 10 Liter |
| Inner Dimension | 360X265X55 mm |
| Material | HDPE |
| Weight | 10 |
| Color | Blue |
| Model Number | SCL 403006 |
| Product Code | SCL 403006 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Supreme |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 400X300X150 |
| Dimension | 400x300 mm |
| Capacity | 10 Liter |
| Inner Dimension | 365X265X130 |
| Material | HDPE |
| Weight | 10 |
| Color | Blue |
| Model Number | SCL-403015 |
| Product Code | SCL-403015 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Supreme |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 400X300X220 |
| Dimension | 400x300 mm |
| Capacity | 10 Liter |
| Inner Dimension | 365X265X200 |
| Material | HDPE |
| Weight | 5 |
| Color | Yellow |
| Model Number | SCL-403022 |
| Product Code | SCL-403022 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Supreme |
|
Technical Details: |
|
Dimensions OD :400x300x220 mm |
|
Dimensions ID : 365x265x215 mm |
|
Colors: Blue, Grey, Customization available |
|
Versions : SCL/ BB/FB |
|
Feature: Built in Handle and Light weight Highly Durabilityspecially designed button bottom for Extended Durability |
|
Applications |
|
Retail Industry |
|
Automobile |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Design Type | Standard |
| Dimension | 400x300 mm |
| Perforation Type | Solid |
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 10 Liter |
| Size | 400X300X275 |
| Inner Dimension | 360X260X260 |
| Brand | Supreme |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | BLUE AND CUSTOMISED COLOR |
| Material | HDPE |
| With Handle | No |
| Country of Origin | Made in India |
|
Technical Details: |
|
Dimensions OD :400x300x275 mm |
|
Dimensions ID : 365x265x270 mm |
|
Colors: Blue, Grey, Customization available |
|
Versions : SCL/ BB/FB |
|
Feature: Built in Handle and Light weight Highly Durabilityspecially designed button bottom for Extended Durability |
|
Applications |
|
Retail Industry |
|
Automobile |
Additional Information: