Product Details:
| Size | 300X200X100 |
| Inner Dimension | 265X165X90 mm |
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 5 L |
| Dimension | 300X200X100 mm |
| Color | Blue |
| Weight | 5 |
| Style | Solid Box |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Industrial |
| Features | Dimensions OD Dimensions ID Colors Versions Features 300x200x100 mm 265x165x95 mm Blue, Grey |
| With Handle | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Supreme |
Dimensions OD
Dimensions ID
Colors
Versions
Features
300x200x100 mm
265x165x95 mm
Blue, Grey, Customization available
SCL/ FB/ RB/ BB
Built in Handle and Light weight
Applications
Fastners
AutomobileContact us for more information and place your order now!
Product Details:
| Inner Dimension | 265X165X190 mm |
| Size | 300X200X200 mm |
| Shape | Rectangular |
| Dimension | 300X200X200 mm |
| Color | Blue |
| Crate Type | Standard |
| Style | Solid Box |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 10 L |
| Features | Technical Details: Dimensions OD :300x200x200 mm Dimensions ID : 265x165x190 mm Colors: Blue, Grey |
| Material | HDPE |
| Maximum Bin | DEPENDS ON CUSTOMER DEMAND |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Supreme |
| Technical Details: |
| Dimensions OD :300x200x200 mm |
| Dimensions ID : 265x165x190 mm |
| Colors: Blue, Grey, Customization available |
| Versions : SCL/ FB/ RB : Built in Handle and Light weight SCL/ FB/ RB/ BB : Built in Handle and Light weight |
| Feature: Built in Handle and Light weight |
| Applications |
| Fastners |
| Automobile |
| Fastners Contact us for more information and place your order now! |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 300X200X150 mm |
| Dimension | 300x200 mm |
| Capacity | 10 Liter |
| Inner Dimension | 265X165X145mm |
| Material | HDPE |
| Weight | 10 |
| Color | Blue |
| Model Number | SCL302015 |
| Product Code | SCL302015 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Supreme |
Dimensions OD 300x200x150 mm
Dimensions ID 265x165x145 mm
Colours Blue, Grey, Customisation available
Versions SCL/ FB/ RB/ BB
Features Built in Handle and Light weight
Contact us for more information and place your order now!
Product Details:
| Inner Dimension | 265X165X195 mm |
| Size | 300X200X175 |
| Shape | Rectangular |
| Dimension | 300X200X200 mm |
| Color | Blue |
| Crate Type | Standard |
| Style | Solid Box |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 5 L |
| Features | Built in Handle and Light weight |
| Material | HDPE |
| Maximum Bin | AS PER CUSTOMER DEMAND |
| With Handle | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Supreme |
|
Technical Details: |
|
Dimensions OD :300x200x175 mm |
|
Dimensions ID : 265x165x165 mm |
|
Colors: Blue, Grey, Customization available |
|
Versions : SCL/ FB/ RB |
|
Feature: Built in Handle and Light weight |
|
Applications |
|
Fastners |
|
Automobile |