Product Details:
| Series | Super Jumbo |
| Size | 810 x 570 x 425 mm |
| Inner Dimension | 765X525X409 mm |
| Color | blue , red & green |
| Foldable | No |
| Perforation Type | Solid |
| Style | Solid Box |
| Mobility Feature | Stationary |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 165 liter |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Supreme |
| Product Size | 805x570x425mm |